শিলচৰত চিল্ড্ৰেনছ টেলেণ্ট হান্ট


11/04/2022 22:54:14 PM   Moutushi         1086







স্টাফ ৰিপোৰ্টাৰ এ এন এম নিউজ :
ইচ্চেডানাই আয়োজন কৰা চিল্ড্ৰেনছ টেলেণ্ট হান্ট প্ৰতিযোগিতাৰ দুদিনীয়া বিশাল অনুষ্ঠানটো এক বৃহৎ সফলতা আছিল। প্ৰথম দিনা শিলচৰ ইলোৰা হেৰিটেজত প্ৰদৰ্শন ৰাউণ্ড অনুষ্ঠিত হয়, অনুষ্ঠানটো মহানগৰৰ বিশিষ্ট লোকসকলে পৰম্পৰাগত ধৰণে চাকি জ্বলাই উদ্বোধন কৰে, তাৰ পিছত কচিকাচৰ মূল অনুষ্ঠান, প্ৰথম দিনাৰ অনুষ্ঠান আৰম্ভ হয়।
বিচাৰক হিচাপে উপস্থিত আছিল শিক্ষক আৰু সাংস্কৃতিক ব্যক্তিত্ব শিপ্ৰা পুৰকায়স্থ, দ্বিতীয় দিনটো এটা পৰম্পৰাগত ৰাউণ্ড অনুষ্ঠিত হৈছিল, য'ত শিশুসকলে তেওঁলোকৰ পৰম্পৰাগত পোছাক প্ৰদৰ্শন কৰিছিল, লগতে ৱেষ্টাৰ্ণ ৰাউণ্ড, য'ত তেওঁলোকে ৰঙীন পশ্চিমীয়া পোছাক পিন্ধিছিল আৰু মঞ্চত নিজকে এনেদৰে উপস্থাপন কৰিছিল যেন এইটো সঁচাকৈয়ে সেউজীয়া মেলাৰ সৈতে আছিল।
 বিচাৰকৰ দ্বাৰা প্ৰশ্ন-উত্তৰ অধিৱেশন। সুৰমিতা ৰয় পোদ্দাৰ আৰু অংকিতা সাহা পালে দিনটোৰ অনুষ্ঠানটোৰ বিচাৰকসকলৰ আসনত সুশোভিত কৰিছিল,
গ্ৰুপ এ শ্ৰেণীত, বিজয়ীসকল আছিল সমৃদ্ধি দাস, দ্বিতীয় বেদাৰ্থ চক্ৰৱৰ্তী আৰু তৃতীয় দেৱাংশী পাল আৰু তদুপৰি উপশীৰ্ষকবোৰ আটাইতকৈ মধুৰ প্ৰতিযোগী আৰুষী পাল, শ্ৰেষ্ঠ পোছাক প্ৰিন্স সিনহা, শ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন শ্ৰেয়াংচি বৈদ্যই জিকিছিল।
 
গ্ৰুপ বি -ত বিজয়ী আছিল নিধিমতী বিশ্বাস দ্বিতীয় দোলচি কাৰ, তৃতীয় ঈশানী দেৱ আৰু সুবতিলৰ শ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন আছিল অভিজ্ঞান দেৱ ৰয়, শ্ৰেষ্ঠ পোছাক শ্ৰেয়াচী নাথ আৰু আটাইতকৈ মধুৰ ধ্ৰুৱক সঞ্জী দেৱ।
শ্ৰেষ্ট্ৰান্সী চৌধুৰী, গ্ৰুপ চি ত বিজয়ী, দ্বিতীয় প্ৰিয়ংক দেৱ তৃতীয় পুবালী দাস
ইয়াৰ উপৰিও, এইটো উপশীৰ্ষকত আছিল
শ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন সোনিষ্কা দাস, শ্ৰেষ্ঠ পোছাক অনিলাক্ষী দে আৰু মৃগাছি মজুমদাৰ, আটাইতকৈ মিঠা প্ৰতিযোগী মেঘস্মিত চৌধুৰী
গ্ৰুপ ডিত বিজয়ী, দ্বিতীয় সুহানি আচাৰ্য, তৃতীয় মোক্ষিক দত্ত
উপশীৰ্ষকসমূহত, শ্ৰেষ্ঠ পোছাক বিজয়ী পতিয়া, শ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন সুহানি আচাৰ্য আৰু আটাইতকৈ মধুৰ প্ৰতিযোগী, মক্কিকা দত্ত, অনুষ্ঠানটোৰ সোৱাদ আজি সন্ধিয়া নটৰাজ নৃত্য একাডেমী আৰু নিৰ্বাণত এক আশ্চৰ্যকৰ নৃত্য প্ৰদৰ্শনৰ সৈতে আন এটা স্তৰলৈ গৈছিল। অনুষ্ঠানটোৰ মূল অংশ শিলচৰ গান্ধী ভৱনত অনুষ্ঠিত হৈছিল। শ্ৰীমতী সংগীতা দাস সমগ্ৰ অনুষ্ঠানটোৰ গ্ৰুমাৰ আছিল আৰু অনুষ্ঠানটো পৰিচালনা কৰিছিল ইচচাদানাৰ স্বত্বাধিকাৰী আৰু চলচ্চিত্ৰ পৰিচালক শৰ্মিষ্ঠা দেৱ।




অধিক বাতৰি:
http://www.anmnewsassam.com/Home/GetNewsDetails?p=17801
http://www.anmnewsassam.com/Home/GetNewsDetails?p=17804
For more details visit anmnewsassam.com
Follow us at https://www.facebook.com/newsanm  




TAGS :        Children'sTalent Hunt Silchar grand event competition hosted Ichedana huge success